Projekt #ŚwietneDzieciaki

Projekt społeczny Śląskich Pereł

Akcja ma mieć charakter kampanii społecznej pokazującej dzieci z niepełnosprawnościami, które dzięki chodzeniu do szkoły i kontaktom z rówieśnikami lepiej się rozwijają.
Więcej informacji organizacyjnych i ogłoszeń związanych z tym projektem znajduje się w Aktualnościach i w naszych postach na Facebooku.

 


Płatności są obsługiwane przez firmę PayU, która jest Krajową Instytucją Płatniczą, certyfikowaną przez Narodowy Bank Polski oraz Ministerstwo Finansów.
Pamiętaj! Przekazaną darowiznę możesz odliczyć od podatku (osoba fizyczna do 6% od dochodu, osoba prawna do 10% od dochodu). Dowodem płatności jest przelew bankowy oraz potwierdzenie przekazania darowizny, które w przypadku płatności przez PayU (powyżej) otrzymuje Darczyńca na podany adres e-mail (w tytule przelewu jest wpisane słowo „darowizna” oraz podany numer KRS i nazwa stowarzyszenia).

Nasz projekt #ŚwietneDzieciaki jest działaniem długofalowym, składającym się z kilku etapów.

Etap 1. Tworzymy album #ŚwietneDzieciaki

Prawie 8000 dzieci w różnym wieku korzysta z nauczania indywidualnego w szkołach masowych i integracyjnych. Dzięki temu #ŚwietneDzieciaki mają kontakt z rówieśnikami, poznają świat, rozwijają się i odkrywają swoje pasje.
PiS jednak uważa, że #ŚwietneDzieciaki należy odizolować i zamknąć w domach lub gettach szkół specjalnych z internatami. Pomysł zmiany przepisów jest nie tylko podły, ale nielegalny – sprzeczny z ratyfikowaną przez Polskę Konwencją o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami.

Poznajcie #ŚwietneDzieciaki, dla których jedyną prawdziwą barierą jest bezmyślność i pogarda urzędników Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Twoje dzieci to #ŚwietneDzieciaki? Dołącz do nas, napisz, prześlij zdjęcie!
Email: slaskieperly@gmail.com

Album #ŚwietneDzieciaki

Etap 2. Integracja poprzez sztukę

Plakat #ŚwietneDzieciaki

Zgłoszenia dzieci do projektu prosimy przesyłać na adres email: slaskieperly@gmail.com

Do naszej grupy artystycznej już się zgłosili:

  • Iwo 4 lata
  • Maks 9 lat
  • Szymon 14 lat
  • Wojtek 6 lat
  • Jurek 8 lat
  • Patrycja 9 lat
  • Jakub 14 lat
  • Maciek 7 lat
  • Maciek 5 lat

Zajęcia artystyczne odbywają się zazwyczaj w piątki od 18:00 do 19:00, co tydzień lub co dwa tygodnie. Informacja o miejscu i harmonogramie spotkań znajduje się na Facebook’u w grupie Świetne Dzieciaki. Zapraszamy!!!

Zdjęcia można zobaczyć w naszej galerii.

Na zaproszenie szkół i placówek oświatowych organizujemy występy Świetnych Dzieciaków. Prosimy o zapoznanie się z ofertą.

Oferta koncertu grupy integracyjnej „Świetne Dzieciaki” Oferta dla placówek oświatowych - koncert grupy 'Świetne Dzieciaki'

Formularz kontaktowy:

Regulamin

Etap 3. Historie naszych bohaterów

Pierwszy etap naszego projektu (album) spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony rodziców. Piszą do nas, opowiadając swoje historie i z jakimi przeciwnościami muszą codziennie się zmagać.

To właśnie ich listy były naszą inspiracją, by w kolejnym etapie kampanii, pozbierać wszystkie historie i wydać książkę z opowiadaniami nie tylko rodziców, ale i samych bohaterów.

“To nie chore dzieci muszą uczyć się życia w zdrowym społeczeństwie – to zdrowi muszą zacząć traktować niepełnosprawnych normalnie. Nadal moja córka budzi sensację, kiedy idę z nią przez miasto. Im więcej niepełnosprawnych bierze aktywny udział w życiu społecznym tym jest zdrowsze do nich podejście nas wszystkich” – opowiada jedna z mam.

Trzeba się poznać a wtedy przestajemy się bać i gapić, tylko dlatego, że ktoś jest inny. Tak właśnie zachowują się zdrowe i niepełnosprawne dzieci w klasach integracyjnych – pomagają sobie, nabijają się z siebie, przyjaźnią lub nie lubią, ale mogą się poznać i zaczynają rozumieć, że świat jest dla WSZYSTKICH!