Projekt #ŚwietneDzieciaki

Projekt społeczny Śląskich Pereł

Akcja ma mieć charakter kampanii społecznej pokazującej dzieci z niepełnosprawnościami, które dzięki chodzeniu do szkoły i kontaktom z rówieśnikami lepiej się rozwijają.

Projekt ma na celu integrację poprzez sztukę (muzyka, plastyka, mini formy teatralne). Podczas warsztatów stworzymy program artystyczny, w którym Świetne Dzieciaki zabłysną swoim talentem a przy tym wzruszą i rozśmieszą widownię. Warsztaty są darmowe, a dzieci wystąpią podczas koncertów w placówkach oświatowych.

Na zaproszenie szkół i placówek oświatowych organizujemy występy Świetnych Dzieciaków. Prosimy o zapoznanie się z ofertą.

Oferta dla placówek oświatowych - koncert grupy 'Świetne Dzieciaki'Oferta koncertu grupy integracyjnej „Świetne Dzieciaki”
Formularz kontaktowy do oferty
Występy Świetnych Dzieciaków

Nasz projekt #ŚwietneDzieciaki jest działaniem długofalowym, składającym się z kilku etapów.

Etap 1. Tworzymy album #ŚwietneDzieciaki

Prawie 8000 dzieci w różnym wieku korzysta z nauczania indywidualnego w szkołach masowych i integracyjnych. Dzięki temu #ŚwietneDzieciaki mają kontakt z rówieśnikami, poznają świat, rozwijają się i odkrywają swoje pasje.
Rząd jednak uważa, że #ŚwietneDzieciaki należy odizolować i zamknąć w domach lub gettach szkół specjalnych z internatami. Pomysł zmiany przepisów jest nie tylko podły, ale nielegalny – sprzeczny z ratyfikowaną przez Polskę Konwencją o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami.

Poznajcie #ŚwietneDzieciaki, dla których jedyną prawdziwą barierą jest bezmyślność i pogarda urzędników Ministerstwa Edukacji Narodowej.

no images were found

 
Twoje dzieci to #ŚwietneDzieciaki? Dołącz do nas, napisz, prześlij zdjęcie! Zgłoszenia dzieci do projektu prosimy przesyłać na adres email: slaskieperly@gmail.com

Etap 2. Integracja poprzez sztukę

Ogłoszenia o harmonogramie i miejscu spotkań znajdują się na Facebook’u w grupie Świetne Dzieciaki. Zapraszamy!!!
Więcej informacji związanych z tym projektem znajduje się w Aktualnościach i w naszych postach na Facebooku.
Zdjęcia z zajęć i występów, a także z koncertu galowego pt. „Świnka pieje na krzaku bzu” można zobaczyć w naszej galerii.

Występ grupy integracyjnej Świetne Dzieciaki w halo! Rybnik

Etap 3. Historie naszych bohaterów

Pierwszy etap naszego projektu (album) spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony rodziców. Piszą do nas, opowiadając swoje historie i z jakimi przeciwnościami muszą codziennie się zmagać.

To właśnie ich listy były naszą inspiracją, by w kolejnym etapie kampanii, pozbierać wszystkie historie i wydać książkę z opowiadaniami nie tylko rodziców, ale i samych bohaterów.

“To nie chore dzieci muszą uczyć się życia w zdrowym społeczeństwie – to zdrowi muszą zacząć traktować niepełnosprawnych normalnie. Nadal moja córka budzi sensację, kiedy idę z nią przez miasto. Im więcej niepełnosprawnych bierze aktywny udział w życiu społecznym, tym jest zdrowsze do nich podejście nas wszystkich” – opowiada jedna z mam.

Trzeba się poznać a wtedy przestajemy się bać i gapić, tylko dlatego, że ktoś jest inny. Tak właśnie zachowują się zdrowe i niepełnosprawne dzieci w klasach integracyjnych – pomagają sobie, nabijają się z siebie, przyjaźnią lub nie lubią, ale mogą się poznać i zaczynają rozumieć, że świat jest dla WSZYSTKICH!

 

Płatności są obsługiwane przez firmę PayU, która jest Krajową Instytucją Płatniczą, certyfikowaną przez Narodowy Bank Polski oraz Ministerstwo Finansów.
Pamiętaj! Przekazaną darowiznę możesz odliczyć od podatku (osoba fizyczna do 6% od dochodu, osoba prawna do 10% od dochodu). Dowodem płatności jest przelew bankowy oraz potwierdzenie przekazania darowizny, które w przypadku płatności przez PayU (powyżej) otrzymuje Darczyńca na podany adres e-mail (w tytule przelewu jest wpisane słowo „darowizna” oraz podany numer KRS i nazwa stowarzyszenia).